Typ tekstu: Książka
Autor: Berwińska Krystyna
Tytuł: Con amore
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1974
mnie krzyk tłumiony przez nie kończące się dni i noce:
- Nie mów tak do mnie! Jest coraz gorzej! Będę kaleką! Już jestem kaleką! Nie chcę litości! Nienawidzę cię! Jesteś dobry! Piekielnie dobry! Nieludzko szlachetny! A ja tego nie mogę znieść! Ja tym rzygam! Nie chcę litości! Nie chcę twojej dobroci! Odczep się ode mnie! Twoja dobroć!... Ty nic nie rozumiesz... Nic!
Bierze moją ostrzyżoną głowę w obie ręce. Pochyla się jeszcze niżej. Mam tuż nad sobą jego nieprawdopodobnie jasne oczy. Ich światło ogarnia mnie. Nagle stał się cały ciepłem, tkliwością.
- Będziesz zdrowa. Jeżeli do tego potrzebna jest moja miłość - to... ja ciebie
mnie krzyk tłumiony przez nie kończące się dni i noce:<br>- Nie mów tak do mnie! Jest coraz gorzej! Będę kaleką! Już jestem kaleką! Nie chcę litości! Nienawidzę cię! Jesteś dobry! Piekielnie dobry! Nieludzko szlachetny! A ja tego nie mogę znieść! Ja tym rzygam! Nie chcę litości! Nie chcę twojej dobroci! Odczep się ode mnie! Twoja dobroć!... Ty nic nie rozumiesz... Nic! <br>Bierze moją ostrzyżoną głowę w obie ręce. Pochyla się jeszcze niżej. Mam tuż nad sobą jego nieprawdopodobnie jasne oczy. Ich światło ogarnia mnie. Nagle stał się cały ciepłem, tkliwością. <br>- Będziesz zdrowa. Jeżeli do tego potrzebna jest moja miłość - to... ja ciebie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego