Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
Pod wpływem tej "pomocy" Marianna coraz bardziej się rozkleja. Powstaje błędne koło, włącza się Krzysztof, wyjaśniając sytuację:

Albo Marianna zrezygnuje z chęci uzyskania pomocy, a osoby pomagające z chęci pomagania, albo będziemy mieli drugi obrót błędnego koła. Lepiej mówić o uczuciach.

Justyna podnosi kwestię współczucia dla Marianny.

Marianna to ucina:

- Odczep się!

Krzysztof zachęca do uczynienia jasnymi wzajemnych relacji. Grupa ma z tym wyraźne trudności. Kryśka rozpoczyna szukanie kolejnej "osoby nieautentycznej" - mówi do Anki, która rozpłakała się podczas nieudanych prób pomagania Mariannie:

- Dla mnie to, co robisz jest sztuczne.

Anka odpowiada:

- To samo poszło.

Kryśka upiera się:

- Chciałaś to zrobić!

Czułam bezsilność
Pod wpływem tej "pomocy" Marianna coraz bardziej się rozkleja. Powstaje błędne koło, włącza się Krzysztof, wyjaśniając sytuację:<br><br>Albo Marianna zrezygnuje z chęci uzyskania pomocy, a osoby pomagające z chęci pomagania, albo będziemy mieli drugi obrót błędnego koła. Lepiej mówić o uczuciach.<br><br>Justyna podnosi kwestię współczucia dla Marianny.<br><br>Marianna to ucina:<br><br>- Odczep się!<br><br>Krzysztof zachęca do uczynienia jasnymi wzajemnych relacji. Grupa ma z tym wyraźne trudności. Kryśka rozpoczyna szukanie kolejnej "osoby nieautentycznej" - mówi do Anki, która rozpłakała się podczas nieudanych prób pomagania Mariannie:<br><br>- Dla mnie to, co robisz jest sztuczne.<br><br>Anka odpowiada:<br><br>- To samo poszło.<br><br>Kryśka upiera się:<br><br>- Chciałaś to zrobić!<br><br>Czułam bezsilność
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego