Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
zmianie kursu z baksztagu jednego halsu na baksztag halsu przeciwnego z przejściem linii wiatru rufą

Ostrzenie i odpadanie
ˇ Ostrzenie, manewr polegający na zmniejszeniu kąta zawartego między osią symetrii jachtu a kierunkiem wiatru, wykonywany podczas zwrotu przez sztag. Wykonujemy go przez przesunięcie rumpla w stronę burty zawietrznej (tam gdzie są żagle).
ˇ Odpadanie, przeciwieństwo ostrzenia, manewr polegający na zwiększeniu kąta zawartego pomiędzy osią symetrii jachtu a kierunkiem wiatru, wykonywany podczas zwrotu przez rufę. Polega na przesunięciu rumpla w stroną nawietrzną (tam, gdzie nie ma żagli).

Podejście do boi
Manewr polegający na zatrzymaniu jachtu przed boją w celu przycumowania jachtu. Manewr ten możemy wykonywać
zmianie kursu z baksztagu jednego halsu na baksztag halsu przeciwnego z przejściem linii wiatru rufą<br><br>Ostrzenie i odpadanie<br>ˇ Ostrzenie, manewr polegający na zmniejszeniu kąta zawartego między osią symetrii jachtu a kierunkiem wiatru, wykonywany podczas zwrotu przez sztag. Wykonujemy go przez przesunięcie rumpla w stronę burty zawietrznej (tam gdzie są żagle).<br>ˇ Odpadanie, przeciwieństwo ostrzenia, manewr polegający na zwiększeniu kąta zawartego pomiędzy osią symetrii jachtu a kierunkiem wiatru, wykonywany podczas zwrotu przez rufę. Polega na przesunięciu rumpla w stroną nawietrzną (tam, gdzie nie ma żagli).<br><br>Podejście do boi<br>Manewr polegający na zatrzymaniu jachtu przed boją w celu przycumowania jachtu. Manewr ten możemy wykonywać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego