Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
wymiany ognia motorówek flotylli z jednostkami flotylli rosyjskiej.W czerwcu 1919 r. Flotylla Pińska otrzymała 3 kolejne wyremontowane łodzie motorowe oraz została podporządkowana pod względem organizacyjnym i zaopatrzenia szefowi Departamentu dla Spraw Morskich. Został on zobowiązany do zaopatrywania jej od tego czasu w niezbędny sprzęt i uzbrojenie oraz wyszkolonych marynarzy.
Opadanie wód na Polesiu i przejęcie zadań zaopatrywania znajdujących się tam wojsk przez transport kolejowy i drogowy, a także natężenie działań ze strony radzieckiej Flotylli Dnieprzańskiej, zmusiło dowództwo Grupy Poleskiej do włączenia flotylli do walki z jednostkami pływającymi przeciwnika.
W lipcu 1919 r. 3 łodzie motorowe Flotylli Pińskiej, uzbrojone w 4
wymiany ognia motorówek flotylli z jednostkami flotylli rosyjskiej.<br><br>&lt;page nr=41&gt;<br><br>W czerwcu 1919 r. Flotylla Pińska otrzymała 3 kolejne wyremontowane łodzie motorowe oraz została podporządkowana pod względem organizacyjnym i zaopatrzenia szefowi Departamentu dla Spraw Morskich. Został on zobowiązany do zaopatrywania jej od tego czasu w niezbędny sprzęt i uzbrojenie oraz wyszkolonych marynarzy.<br>Opadanie wód na Polesiu i przejęcie zadań zaopatrywania znajdujących się tam wojsk przez transport kolejowy i drogowy, a także natężenie działań ze strony radzieckiej Flotylli Dnieprzańskiej, zmusiło dowództwo Grupy Poleskiej do włączenia flotylli do walki z jednostkami pływającymi przeciwnika.<br>W lipcu 1919 r. 3 łodzie motorowe Flotylli Pińskiej, uzbrojone w 4
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego