Typ tekstu: Książka
Autor: Kosmol Jan
Tytuł: Automatyzacja obrabiarek i obróbki skrawaniem
Rok: 1995
to, że automatyczna wymiana narzędzia w obrabiarce jest jednym z automatycznych cykli obrabiarki, który wywołuje się funkcją G 06. Programista nie musi znać samego mechanizmu wymiany narzędzia.
Cykl automatycznej wymiany narzędzia musi spełniać pewne warunki, jak:
- Możliwość restartu wymiany narzędzia, jeżeli np. w czasie automatycznej wymiany narzędzia nastąpi zanik napięcia.
- Operator musi mieć pewność łatwego i szybkiego znalezienia poszukiwanego narzędzia, np. w celu jego wymiany na nowe.
- Możliwość zastosowania różnych metod kodowania narzędzi.
- Możliwość ręcznego i automatycznego wprowadzania i odczytywania danych narzędziowych w przypadku stosowania kodowania elektronicznego narzędzi.
- Poszukiwanie narzędzia, ustawianie w pozycji wymiany, zwrot narzędzia do magazynu mają się odbywać
to, że automatyczna wymiana narzędzia w obrabiarce jest jednym z automatycznych cykli obrabiarki, który wywołuje się funkcją G 06. Programista nie musi znać samego mechanizmu wymiany narzędzia. <br>Cykl automatycznej wymiany narzędzia musi spełniać pewne warunki, jak:<br>- Możliwość restartu wymiany narzędzia, jeżeli np. w czasie automatycznej wymiany narzędzia nastąpi zanik napięcia.<br>- Operator musi mieć pewność łatwego i szybkiego znalezienia poszukiwanego narzędzia, np. w celu jego wymiany na nowe.<br>- Możliwość zastosowania różnych metod kodowania narzędzi.<br>- Możliwość ręcznego i automatycznego wprowadzania i odczytywania danych narzędziowych w przypadku stosowania kodowania elektronicznego narzędzi.<br>- Poszukiwanie narzędzia, ustawianie w pozycji wymiany, zwrot narzędzia do magazynu mają się odbywać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego