Typ tekstu: Książka
Autor: Saramonowicz Małgorzata
Tytuł: Siostra
Rok: 1996
nie mógł istnieć.

Niestety, na nic się zdały próby naprawienia nie swoich win. Krzywdzony jest już z góry skazany na kolejne cierpienie. Ofiara zawsze będzie ofiarą. Zgodnie z boską wolą. Ale o tym wiedzą tylko wybrani.
Inną drogę powrotu wybrał Bruno Schulz. W Sklepach to Ojca-Demiurga dosięga wreszcie kara. "Opętany fascynacją awersji, która go wciągała w głąb swych zawiłych dróg. Mój ojciec poruszał się wieloczłonkowym, skomplikowanym ruchem dziwnego rytuału, w którym ze zgrozą poznałem imitację ceremoniału karakoniego. Od tego czasu wyrzekliśmy się ojca. Podobieństwo do karakona występowało z dniem każdym wyraźniej - mój ojciec zmieniał się w karakona."
Metamorfoza Ojca w
nie mógł istnieć.<br>&lt;gap&gt;<br>Niestety, na nic się zdały próby naprawienia nie swoich win. Krzywdzony jest już z góry skazany na kolejne cierpienie. Ofiara zawsze będzie ofiarą. Zgodnie z boską wolą. Ale o tym wiedzą tylko wybrani.<br>Inną drogę powrotu wybrał Bruno Schulz. W Sklepach to Ojca-Demiurga dosięga wreszcie kara. "Opętany fascynacją awersji, która go wciągała w głąb swych zawiłych dróg. Mój ojciec poruszał się wieloczłonkowym, skomplikowanym ruchem dziwnego rytuału, w którym ze zgrozą poznałem imitację ceremoniału karakoniego. Od tego czasu wyrzekliśmy się ojca. Podobieństwo do karakona występowało z dniem każdym wyraźniej - mój ojciec zmieniał się w karakona."<br>Metamorfoza Ojca w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!