Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof
Tytuł: Nie dać się upokorzyć
Rok: 1996
a w jej przetwarzaniu tak, aby najlepiej pozwalała realizować przyrodzoną wielkość człowieka w danych warunkach. Ogólnie rzecz biorąc godność jest z pewnością z sumieniem niesprzeczna i opieranie się na sumieniu jest dobrą drogą do jej określenia.
Widziane jako niegodne
Zobaczmy zatem, jakie zachowania w społecznym odbiorze są widziane jako niegodne. Opieram się na liście, którą w większości przytaczam za M. Ossowską:
- Schlebianie, czyli podlizywanie się komuś możnemu z widokiem na osobiste korzyści.
- Narzucanie się komuś, zwłaszcza narzucanie się w erotyce partnerowi, który na te awanse reaguje negatywnie.
- Okazywanie ślepego posłuszeństwa i rezygnacja z własnego rozeznania przez dorosłego człowieka.
- Działanie niezgodne ze swoimi
a w jej przetwarzaniu tak, aby najlepiej pozwalała realizować przyrodzoną wielkość człowieka w danych warunkach. Ogólnie rzecz biorąc godność jest z pewnością z sumieniem niesprzeczna i opieranie się na sumieniu jest dobrą drogą do jej określenia.<br>&lt;tit&gt;Widziane jako niegodne&lt;/&gt;<br>Zobaczmy zatem, jakie zachowania w społecznym odbiorze są widziane jako niegodne. Opieram się na liście, którą w większości przytaczam za M. Ossowską:<br>- &lt;q&gt;Schlebianie, czyli podlizywanie się komuś możnemu z widokiem na osobiste korzyści.<br>- Narzucanie się komuś, zwłaszcza narzucanie się w erotyce partnerowi, który na te awanse reaguje negatywnie.<br>- Okazywanie ślepego posłuszeństwa i rezygnacja z własnego rozeznania przez dorosłego człowieka.<br>- Działanie niezgodne ze swoimi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego