Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
zaś więdną, zanim się rozwiną. Natomiast w głębokim cieniu pędy fuksji nadmiernie się wydłużają i bardzo słabo kwitną.
Jeżeli chcemy wystawić fuksje na balkon, taras lub rabatę, musimy wcześniej rośliny zahartować, wynosząc je codziennie przez tydzień na kilka godzin na dwór; w przeciwnym razie mogą chorować lub zupełnie zmarnieć.
Temperatura. Optymalna temperatura dla fuksji wynosi 20-25 stopni C. Gdy jest za chłodno lub za gorąco, wolniej rosną i mniej obficie kwitną. Zimą natomiast najlepiej się czują w temperaturze 6-10 stopni C. Rośliny te gubią wówczas część liści, co jest zjawiskiem naturalnym.
Zimujące w temperaturze pokojowej fuksje nie wchodzą w
zaś więdną, zanim się rozwiną. Natomiast w głębokim cieniu pędy fuksji nadmiernie się wydłużają i bardzo słabo kwitną.<br>Jeżeli chcemy wystawić fuksje na balkon, taras lub rabatę, musimy wcześniej rośliny zahartować, wynosząc je codziennie przez tydzień na kilka godzin na dwór; w przeciwnym razie mogą chorować lub zupełnie zmarnieć.<br>Temperatura. Optymalna temperatura dla fuksji wynosi 20-25 stopni C. Gdy jest za chłodno lub za gorąco, wolniej rosną i mniej obficie kwitną. Zimą natomiast najlepiej się czują w temperaturze 6-10 stopni C. Rośliny te gubią wówczas część liści, co jest zjawiskiem naturalnym.<br>Zimujące w temperaturze pokojowej fuksje nie wchodzą w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego