Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 29
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
przypuszczać, że wyniki prowadzonych badań zainteresują władze samorządów lokalnych, funkcjonujących na naszym terenie.
Janusz UstupskiKorki przed torami

Nieco wyższe usytuowanie torów kolejowych niż jezdni przy ul. Ludźmierskiej w Nowym Targu powoduje, że kierowcy muszą przed przejazdem zredukować prędkość prawie do zera. W dni targowe kierowcy stoją w kilometrowych korkach.
Optymalnym rozwiązaniem byłoby wybudowanie wiaduktu, dzięki któremu ruch odbywałby się bezkolizyjnie. Byłaby to jednak bardzo kosztowna inwestycja. Zdaniem wiceburmistrza Nowego Targu, Eugeniusza Zajączkowskiego, sytuację poprawiłaby przebudowa drogi, polegająca na podniesieniu jezdni tak, by była na tej samej wysokości co szyny.
Ulica Ludźmierska jest drogą wojewódzką, jest więc pod nadzorem Wojewódzkiego Zarządu
przypuszczać, że wyniki prowadzonych badań zainteresują władze samorządów lokalnych, funkcjonujących na naszym terenie.<br>&lt;au&gt;Janusz Ustupski&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Korki przed torami&lt;/tit&gt;<br><br>Nieco wyższe usytuowanie torów kolejowych niż jezdni przy ul. Ludźmierskiej w Nowym Targu powoduje, że kierowcy muszą przed przejazdem zredukować prędkość prawie do zera. W dni targowe kierowcy stoją w kilometrowych korkach.<br>Optymalnym rozwiązaniem byłoby wybudowanie wiaduktu, dzięki któremu ruch odbywałby się bezkolizyjnie. Byłaby to jednak bardzo kosztowna inwestycja. Zdaniem wiceburmistrza Nowego Targu, Eugeniusza Zajączkowskiego, sytuację poprawiłaby przebudowa drogi, polegająca na podniesieniu jezdni tak, by była na tej samej wysokości co szyny.<br>Ulica Ludźmierska jest drogą wojewódzką, jest więc pod nadzorem Wojewódzkiego Zarządu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego