Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
spostrzeżenia, że niektóre wydawnictwa referujące zawierają niekiedy nieprecyzyjne bądź mylne informacje. Wiele krytycznych uwag skierowano pod adresem wypożyczeń międzybibliotecznych, których cykl uważa się za zbyt długi.
Wśród uwag znalazły się wypowiedzi nt. katalogów rzeczowych. Uniwersalną klasyfikację dziesiętną uważa się za niedoskonały język informacyjny.
Nie brak również oceny kadry oddziałów informacji. Optymalnym rozwiązaniem wg użytkowników byłoby zatrudnienie w oddziałach informacji naukowej wyspecjalizowanej kadry technicznej z przeszkoleniem w zakresie informacji naukowej. Jeden z krytycznych głosów dotyczył organizacji oddziałów informacji. Uważa się, że są to ośrodki jeszcze bardzo mało przygotowane do udzielania ścisłych informacji rzeczowych.
Reasumując, ocena działalności informacyjnej bibliotek politechnicznych przez użytkowników jest
spostrzeżenia, że niektóre wydawnictwa referujące zawierają niekiedy nieprecyzyjne bądź mylne informacje. Wiele krytycznych uwag skierowano pod adresem wypożyczeń międzybibliotecznych, których cykl uważa się za zbyt długi.<br>Wśród uwag znalazły się wypowiedzi nt. katalogów rzeczowych. Uniwersalną klasyfikację dziesiętną uważa się za niedoskonały język informacyjny.<br>Nie brak również oceny kadry oddziałów informacji. Optymalnym rozwiązaniem wg użytkowników byłoby zatrudnienie w oddziałach informacji naukowej wyspecjalizowanej kadry technicznej z przeszkoleniem w zakresie informacji naukowej. Jeden z krytycznych głosów dotyczył organizacji oddziałów informacji. Uważa się, że są to ośrodki jeszcze bardzo mało przygotowane do udzielania ścisłych informacji rzeczowych.<br>Reasumując, ocena działalności informacyjnej bibliotek politechnicznych przez użytkowników jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego