Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06/04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
nazwał Gilberta Keitha Chestertona (1874-1936), brytyjskiego filozofa, poetę, krytyka, ekonomistę i pisarza, Roman Dyboski, jeden z pionierów polskiej anglistyki. Ten paradoks, z którego sam Chesterton był ponoć niezmiernie ukontentowany, wyraża istotę jego intelektualnych dokonań - poszukiwanie sensu ludzkiego życia.
"Człowiek, który był Czwartkiem", "Latająca gospoda", "Przygody księdza Browna", "Zbrodnie Anglii", "Ortodoksja", "Kula i krzyż" - Chesterton pisał właściwie o wszystkim: o polityce, filozofii, geografii, ekonomii, filmie, architekturze i teologii. Brał się za każdy temat i na każdym zostawiał piętno oryginalności, żywego języka i ironicznego spojrzenia na świat.
Prace nad biografiami Tomasza z Akwinu i Franciszka z Asyżu skierowały go w stronę religii
nazwał Gilberta Keitha Chestertona (1874-1936), brytyjskiego filozofa, poetę, krytyka, ekonomistę i pisarza, Roman Dyboski, jeden z pionierów polskiej anglistyki. Ten paradoks, z którego sam Chesterton był ponoć niezmiernie ukontentowany, wyraża istotę jego intelektualnych dokonań - poszukiwanie sensu ludzkiego życia.&lt;/&gt;<br>"Człowiek, który był Czwartkiem", "Latająca gospoda", "Przygody księdza Browna", "Zbrodnie Anglii", "Ortodoksja", "Kula i krzyż" - Chesterton pisał właściwie o wszystkim: o polityce, filozofii, geografii, ekonomii, filmie, architekturze i teologii. Brał się za każdy temat i na każdym zostawiał piętno oryginalności, żywego języka i ironicznego spojrzenia na świat.<br>Prace nad biografiami Tomasza z Akwinu i Franciszka z Asyżu skierowały go w stronę religii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego