Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
W wypadku separacji Quebecu swobodny dostęp do wschodniego wybrzeża może stać się problemem nr 1. Będzie chodziło bowiem nie tylko o transport zboża do wschodnich portów, ale przede wszystkim o połączenie z czterema prowincjami atlantyckimi: z Nową Szkocją, Nowym Brunszwikiem, Wyspą Księcia Edwarda oraz Nową Funlandią.

CZEGO NAPRAWDĘ CHCE LEVESQUE?

Otóż tego nie wie chyba nikt. Z jednej strony wiadomo, że separatyści proponują, w pytaniu plebiscytowym, wynegocjowanie z resztą Kanady politycznej niezależności (suwerenności) dla Quebecu przy zachowaniu więzów gospodarczych.

Z drugiej strony jednakże wszyscy pamiętają wcześniejsze wypowiedzi Levesque'a, kładące zdecydowanie nacisk przede wszystkim na suwerenność przyszłego nowego kraju.

W wywiadzie udzielonym dla
W wypadku separacji Quebecu swobodny dostęp do wschodniego wybrzeża może stać się problemem nr 1. Będzie chodziło bowiem nie tylko o transport zboża do wschodnich portów, ale przede wszystkim o połączenie z czterema prowincjami atlantyckimi: z Nową Szkocją, Nowym Brunszwikiem, Wyspą Księcia Edwarda oraz Nową Funlandią.<br><br>&lt;tit&gt;CZEGO NAPRAWDĘ CHCE LEVESQUE?&lt;/&gt;<br><br> Otóż tego nie wie chyba nikt. Z jednej strony wiadomo, że separatyści proponują, w pytaniu plebiscytowym, wynegocjowanie z resztą Kanady politycznej niezależności (suwerenności) dla Quebecu przy zachowaniu więzów gospodarczych.<br><br> Z drugiej strony jednakże wszyscy pamiętają wcześniejsze wypowiedzi Levesque'a, kładące zdecydowanie nacisk przede wszystkim na suwerenność przyszłego nowego kraju.<br><br> W wywiadzie udzielonym dla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego