Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
kogo odwracać się plecami.
I chyba właśnie dlatego dochodziło między nimi do ciągłych kłótni, spięć, awantur, a nawet do rękoczynów. Julia bowiem uważała się za powołaną do bezustannego pouczania Iw. Postanowiła przestrzegać ją przed pułapkami i niebezpieczeństwami, ubogimi adoratorami i prawdziwą, wielką miłością, której sama nigdy przecież naprawdę nie poznała. Owo dawanie nauk córce to była dla niej niemal misja, o której należy mówić dużo, ciągle i cierpliwie.
Julię przerażał też rozbudzony jeszcze w szkole temperament córki, która przepadała za męskim towarzystwem i oglądała się za co przystojniejszymi młodzieńcami, a to nie wypada panience z dobrego domu.
Jakże niekonsekwentna jesteś, Julio
kogo odwracać się plecami.<br> I chyba właśnie dlatego dochodziło między nimi do ciągłych kłótni, spięć, awantur, a nawet do rękoczynów. Julia bowiem uważała się za powołaną do bezustannego pouczania Iw. Postanowiła przestrzegać ją przed pułapkami i niebezpieczeństwami, ubogimi adoratorami i prawdziwą, wielką miłością, której sama nigdy przecież naprawdę nie poznała. Owo dawanie nauk córce to była dla niej niemal misja, o której należy mówić dużo, ciągle i cierpliwie.<br>Julię przerażał też rozbudzony jeszcze w szkole temperament córki, która przepadała za męskim towarzystwem i oglądała się za co przystojniejszymi młodzieńcami, a to nie wypada panience z dobrego domu.<br>Jakże niekonsekwentna jesteś, Julio
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego