Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
czas skupienia i modlitwy

religia W Niedzielę Palmową w Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień. Jest on czasem przygotowań do najważniejszego święta chrześcijan - Wielkiej Nocy. Okres ten od wieków jest czasem skupienia, modlitwy i postów.
Nieodłącznym elementem Wielkiego Tygodnia pozostają kościelne widowiska pasyjne. Przedstawienia przypominają najważniejsze biblijne wydarzenia Męki Pańskiej.
(PAP)Ja tam wolę w gospodzie

O, jakże mądre są narody czeski i szkocki, z ich odwieczną prawdą: bardziej uczciwe i moralne jest siedzieć w gospodzie i myśleć o kościele, niż siedzieć w kościele i myśleć o gospodzie!"
Leszek Mazan patrz str. 6Wódka w parku wypita...

Jeszcze wiosną takie zachowanie
czas skupienia i modlitwy&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;religia&lt;/&gt; W Niedzielę Palmową w Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień. Jest on czasem przygotowań do najważniejszego święta chrześcijan - Wielkiej Nocy. Okres ten od wieków jest czasem skupienia, modlitwy i postów.<br>Nieodłącznym elementem Wielkiego Tygodnia pozostają kościelne widowiska pasyjne. Przedstawienia przypominają najważniejsze biblijne wydarzenia Męki Pańskiej.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ja tam wolę w gospodzie&lt;/&gt;<br><br>O, jakże mądre są narody czeski i szkocki, z ich odwieczną prawdą: bardziej uczciwe i moralne jest siedzieć w gospodzie i myśleć o kościele, niż siedzieć w kościele i myśleć o gospodzie!"<br>&lt;au&gt;Leszek Mazan patrz str. 6&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wódka w parku wypita...&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Jeszcze wiosną takie zachowanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego