Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
kierownictwo szpitala w Budapeszcie.
24-letnią pielęgniarkę aresztowano w sobotę, po tym jak przyznała się do podawania pacjentom zbyt dużych dawek leków na bazie morfiny i środków uspokajających.
Dotychczasowe śledztwo wykazało, że siostra działała z własnej inicjatywy, a nie na prośbę pacjentów czy ich krewnych. Obecnie jest badana przez psychiatrę.
(PAP)Euro jest oficjalną walutą Czarnogóry

Jugosławia Czarnogóra jest pierwszym państwem poza Unią Europejską, które wprowadziło euro jako oficjalną walutę.
Jak oświadczyła Komisja Europejska, był to akt jednostronny i Europejski Bank Centralny nie będzie nadzorować ani wspierać polityki monetarnej republiki jugosłowiańskiej.
(PAP)Irlandczycy w USA wspierają terror

USA Amerykanie irlandzkiego pochodzenia
kierownictwo szpitala w Budapeszcie.<br>24-letnią pielęgniarkę aresztowano w sobotę, po tym jak przyznała się do podawania pacjentom zbyt dużych dawek leków na bazie morfiny i środków uspokajających.<br>Dotychczasowe śledztwo wykazało, że siostra działała z własnej inicjatywy, a nie na prośbę pacjentów czy ich krewnych. Obecnie jest badana przez psychiatrę.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Euro jest oficjalną walutą Czarnogóry&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Jugosławia&lt;/&gt; Czarnogóra jest pierwszym państwem poza Unią Europejską, które wprowadziło euro jako oficjalną walutę.<br>Jak oświadczyła Komisja Europejska, był to akt jednostronny i Europejski Bank Centralny nie będzie nadzorować ani wspierać polityki monetarnej republiki jugosłowiańskiej.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Irlandczycy w USA wspierają terror&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;USA&lt;/&gt; Amerykanie irlandzkiego pochodzenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego