Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
kadencję, Gerhard Schroeder zamierza przeprowadzić radykalną reformę służby zdrowia - informuje tygodnik "Stern".
Według niego, ministerstwo zdrowia ma opracować koncepcję zakładającą redukcję świadczeń z ustawowego ubezpieczenia chorobowego, z jednoczesnym zwiększeniem własnego udziału ubezpieczonych w finansowaniu opieki zdrowotnej. Oznaczałoby to odejście od dotychczasowej zasady parytetowego współfinansowania ubezpieczenia chorobowego przez pracownika i pracodawcę.
(PAP)Skazany za udział w zagładzie Żydów

LITWA Sąd w Wilnie orzekł, że 93-letni Kazys Gimżauskas brał udział podczas II wojny światowej w zagładzie Żydów. To pierwszy Litwin, wobec którego litewski sąd orzekł podobną winę.
Z powodu złego stanu zdrowia oskarżonego wyrok skazujący nie zapadł, sprawa została umorzona.
(PAP)Europa
kadencję, Gerhard Schroeder zamierza przeprowadzić radykalną reformę służby zdrowia - informuje tygodnik "Stern".<br>Według niego, ministerstwo zdrowia ma opracować koncepcję zakładającą redukcję świadczeń z ustawowego ubezpieczenia chorobowego, z jednoczesnym zwiększeniem własnego udziału ubezpieczonych w finansowaniu opieki zdrowotnej. Oznaczałoby to odejście od dotychczasowej zasady parytetowego współfinansowania ubezpieczenia chorobowego przez pracownika i pracodawcę.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Skazany za udział w zagładzie Żydów&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;LITWA&lt;/&gt; Sąd w Wilnie orzekł, że 93-letni Kazys Gimżauskas brał udział podczas II wojny światowej w zagładzie Żydów. To pierwszy Litwin, wobec którego litewski sąd orzekł podobną winę.<br>Z powodu złego stanu zdrowia oskarżonego wyrok skazujący nie zapadł, sprawa została umorzona.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Europa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego