Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
polegać na obronie przed symulowanymi atakami rakiet irackich "Scud", do której wykorzystane zostaną amerykańskie rakiety "Patriot".
Izraelskie władze wojskowe podkreślają, że wspólne manewry planowane były od kilku miesięcy i nie mają związku z piątkowymi nalotami USA i Wielkiej Brytanii na irackie pozycje w Bagdadzie ani z irackimi groźbami o odwecie.
(PAP)Kubański dyktator przyjął milionera

Kuba W sobotę Fidel Castro spotkał się w Hawanie z amerykańskim finansistą D. Rockefellerem. Rozmowy trwały 5,5 godziny.
Dotyczyły m.in. złagodzenia amerykańskich sankcji przeciwko Kubie, zwiększania wymiany między obu krajami oraz odszkodowań dla firm amerykańskich, których własność po przewrocie w 1959 roku przejęły komunistyczne
polegać na obronie przed symulowanymi atakami rakiet irackich "Scud", do której wykorzystane zostaną amerykańskie rakiety "Patriot".<br>Izraelskie władze wojskowe podkreślają, że wspólne manewry planowane były od kilku miesięcy i nie mają związku z piątkowymi nalotami USA i Wielkiej Brytanii na irackie pozycje w Bagdadzie ani z irackimi groźbami o odwecie.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kubański dyktator przyjął milionera&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kuba&lt;/&gt; W sobotę Fidel Castro spotkał się w Hawanie z amerykańskim finansistą D. Rockefellerem. Rozmowy trwały 5,5 godziny.<br>Dotyczyły m.in. złagodzenia amerykańskich sankcji przeciwko Kubie, zwiększania wymiany między obu krajami oraz odszkodowań dla firm amerykańskich, których własność po przewrocie w 1959 roku przejęły komunistyczne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego