Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
okolice Hiroszimy poinformowała japońska policja. 24 osoby odniosły rany. Trzęsienie miało siłę 6,4 stopnia w skali Richtera. Żywioł nie spowodowało szkód ani zakłóceń w pracy elektrowni nuklearnej w Ikata.
Trzęsienie w Hiroszimie i okolic było największym, jakie nawiedziło Japonię, od czasu tragicznego wstrząsu w Kobe 17 stycznia 1995 roku.
(PAP)We Francji wybrali nowych merów

Francja Wybrane przed tygodniem francuskie rady miejskie dokonały w niedzielę wyboru merów, sankcjonując tym samym werdykt wydany 11 i 18 marca przez głosujących.
Nowym merem Paryża został po raz pierwszy w historii socjalista Bertrand Delanoe. Socjalistycznego burmistrza dostaną także Lyon i Lille. Prawicowego mera będzie
okolice Hiroszimy poinformowała japońska policja. 24 osoby odniosły rany. Trzęsienie miało siłę 6,4 stopnia w skali Richtera. Żywioł nie spowodowało szkód ani zakłóceń w pracy elektrowni nuklearnej w Ikata.<br>Trzęsienie w Hiroszimie i okolic było największym, jakie nawiedziło Japonię, od czasu tragicznego wstrząsu w Kobe 17 stycznia 1995 roku.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;We Francji wybrali nowych merów&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Francja&lt;/&gt; Wybrane przed tygodniem francuskie rady miejskie dokonały w niedzielę wyboru merów, sankcjonując tym samym werdykt wydany 11 i 18 marca przez głosujących.<br>Nowym merem Paryża został po raz pierwszy w historii socjalista Bertrand Delanoe. Socjalistycznego burmistrza dostaną także Lyon i Lille. Prawicowego mera będzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego