Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
WYSTAWA Wystawę "Tryptyk tragiczny", będącą fotograficzną kroniką otwarcia trzech cmentarzy wojennych w Charkowie, Katyniu i Miednoje, otworzył we wtorek premier Jerzy Buzek. Autorem wystawy, która została zaprezentowana w siedzibie Kancelarii Premiera, jest fotografik i dokumentalista polskiej emigracji Juliusz Englert. Na wystawie zgromadzono ponad czterdzieści fotografii z zeszłorocznych uroczystości w Rosji.
(PAP)Baletnice z Poznania zatańczą za granicą

BALET Dwie solistki baletu poznańskiego Teatr Wielki zostały zaproszone do udziału w inscenizacjach wielkich arcydzieł baletowych poza granicami naszego kraju. Główną rolę w balecie Piotra Czajkowskiego "Jezioro łabędzie" w teatrze operowym w Trier kreuje I solistka Teatru Wielkiego.
Z kolei Anna Huk została zaproszona
WYSTAWA&lt;/&gt; Wystawę "Tryptyk tragiczny", będącą fotograficzną kroniką otwarcia trzech cmentarzy wojennych w Charkowie, Katyniu i Miednoje, otworzył we wtorek premier Jerzy Buzek. Autorem wystawy, która została zaprezentowana w siedzibie Kancelarii Premiera, jest fotografik i dokumentalista polskiej emigracji Juliusz Englert. Na wystawie zgromadzono ponad czterdzieści fotografii z zeszłorocznych uroczystości w Rosji.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Baletnice z Poznania zatańczą za granicą&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;BALET&lt;/&gt; Dwie solistki baletu poznańskiego Teatr Wielki zostały zaproszone do udziału w inscenizacjach wielkich arcydzieł baletowych poza granicami naszego kraju. Główną rolę w balecie Piotra Czajkowskiego "Jezioro łabędzie" w teatrze operowym w Trier kreuje I solistka Teatru Wielkiego.<br>Z kolei Anna Huk została zaproszona
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego