Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 9/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Londynu.
Rozbrojenie IRA jest jedną z najważniejszych przyczyn powolnej realizacji procesu pokojowego zapoczątkowanego brytyjsko-irlandzkim Porozumieniem Wielkopiątkowym z 1998 roku.

IRA stoi na stanowisku, że rozbrojenie powinno być stopniowe i uzależnione od przekazywania władzy autonomicznemu rządowi, zaś Londyn wielokrotnie podkreślał, że rozbrojenie jest absolutnym warunkiem rozpoczęcia kolejnych etapów procesu pokojowego.
(PAP)


Końca epidemii na razie nie widać

Pryszczyca Daleko jeszcze do końca epidemii pryszczycy - ocenił w czwartek brytyjski ekspert w dziedzinie weterynarii Jim Scudamore.
Na konferencji prasowej Scudamore powiedział, że nie należy oczekiwać, by choroba wygasła do końca tygodnia.
W Wlk. Brytanii, według oficjalnych danych, przybyło w czwartek dalszych osiem ognisk
Londynu.<br>Rozbrojenie IRA jest jedną z najważniejszych przyczyn powolnej realizacji procesu pokojowego zapoczątkowanego brytyjsko-irlandzkim Porozumieniem Wielkopiątkowym z 1998 roku.<br><br>IRA stoi na stanowisku, że rozbrojenie powinno być stopniowe i uzależnione od przekazywania władzy autonomicznemu rządowi, zaś Londyn wielokrotnie podkreślał, że rozbrojenie jest absolutnym warunkiem rozpoczęcia kolejnych etapów procesu pokojowego.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Końca epidemii na razie nie widać&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pryszczyca&lt;/&gt; Daleko jeszcze do końca epidemii pryszczycy - ocenił w czwartek brytyjski ekspert w dziedzinie weterynarii Jim Scudamore. <br>Na konferencji prasowej Scudamore powiedział, że nie należy oczekiwać, by choroba wygasła do końca tygodnia. <br>W Wlk. Brytanii, według oficjalnych danych, przybyło w czwartek dalszych osiem ognisk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego