Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 9/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
narciarskich, które odbywają się w Zakopanem. Wystartowało 21 zawodniczek i 20 zawodników.
W rywalizacji mężczyzn doszło do dużej niespodzianki. Najlepszy biegacz Janusz Krężelok z AZS AWF Katowice nie zdołał po raz czwarty w mistrzostwach sięgnąć po złoty medal. Przegrał, i to wyraźnie, z młodszym kolegą klubowym, 21-letnim Tomaszem Kałużnym.
(PAP)


Herminator odniósł 40. zwycięstwo

Narciarstwo Austriak Hermann Maier odniósł w czwartek w szwedzkim Are 40. zwycięstwo w karierze w alpejskim Pucharze Świata i awansował w tej klasyfikacji na czwarte miejsce, ex aequo ze Szwajcarem Pirminem Zurbrigenem.
"Herminatorowi" daleko jeszcze jednak do Szweda Ingemara Stenmarka, który aż 86 razy triumfował w
narciarskich, które odbywają się w Zakopanem. Wystartowało 21 zawodniczek i 20 zawodników.<br>W rywalizacji mężczyzn doszło do dużej niespodzianki. Najlepszy biegacz Janusz Krężelok z AZS AWF Katowice nie zdołał po raz czwarty w mistrzostwach sięgnąć po złoty medal. Przegrał, i to wyraźnie, z młodszym kolegą klubowym, 21-letnim Tomaszem Kałużnym.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Herminator odniósł 40. zwycięstwo&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Narciarstwo&lt;/&gt; Austriak Hermann Maier odniósł w czwartek w szwedzkim Are 40. zwycięstwo w karierze w alpejskim Pucharze Świata i awansował w tej klasyfikacji na czwarte miejsce, ex aequo ze Szwajcarem Pirminem Zurbrigenem. <br>"Herminatorowi" daleko jeszcze jednak do Szweda Ingemara Stenmarka, który aż 86 razy triumfował w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego