Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 05.01 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
miękkie lądowanie, zmodernizował nas i zeuropeizował. Greckie społeczeństwo winne jest temu "bezbarwnemu i bezzapachowemu księgowemu", jak pogardliwie mówią o nim jego krytycy, o wiele więcej niż mu okazało, gdy ustępował w niesławie.

Odpowiedzialność za to ponosi także on sam: rezygnując nagle z kierownictwa partii PASOK i przekazując funkcję synowi Andreasa Papandreu myślał, że oczaruje naród grecki nową wizją. Ale epoka wizji, bohaterów i charyzmatycznych przywódców dobiegła końca, czego jako pierwszy uczył przecież sam Kostas Simitis. Człowiek kontrastów - tak jak i jego rodacy.

Michalis Mitsos

ur. w 1959 r. w Atenach. Studiował chemię na Politechnice Ateńskiej i biochemię na Uniwersytecie Swanea w
miękkie lądowanie, zmodernizował nas i zeuropeizował. Greckie społeczeństwo winne jest temu "bezbarwnemu i bezzapachowemu księgowemu", jak pogardliwie mówią o nim jego krytycy, o wiele więcej niż mu okazało, gdy ustępował w niesławie.<br><br>Odpowiedzialność za to ponosi także on sam: rezygnując nagle z kierownictwa partii PASOK i przekazując funkcję synowi Andreasa Papandreu myślał, że oczaruje naród grecki nową wizją. Ale epoka wizji, bohaterów i charyzmatycznych przywódców dobiegła końca, czego jako pierwszy uczył przecież sam Kostas Simitis. Człowiek kontrastów - tak jak i jego rodacy.<br><br>&lt;tit&gt;Michalis Mitsos&lt;/&gt;<br><br>ur. w 1959 r. w Atenach. Studiował chemię na Politechnice Ateńskiej i biochemię na Uniwersytecie Swanea w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego