Typ tekstu: Książka
Autor: Zubiński Tadeusz
Tytuł: Odlot dzikich gęsi
Rok: 2001
wypomadowane, bardzo przykre, chciałoby się otworzyć okno, ale było to niemożliwe. - Proponujemy, aby pan powrócił do życia literackiego, chcemy przywrócić ciągłość kultury w łuku Wisły.
- Panu chodzi oczywiście o niemiecką obecność kulturalną w Polsce? - ironizował Jassmont.
- Ależ nie, zdecydowanie o polską kulturę, polskie książki, polskie problemy, polskie tematy, polskich autorów.
- Paradne, jak pan to sobie wyobraża, karkołomne, polskie tematy, jakie? Może o sporze króla Bolesława z biskupem Stanisławem, ani słowa o Wawrze albo o likwidacji getta w Warszawie, o Katyniu teraz można, ale w waszej wersji.
- Sami się przekonaliście, co znaczy żydowskie panowanie, pierwszym krokiem musi być...
- Bardzo proszę, na roztrząsanie
wypomadowane, bardzo przykre, chciałoby się otworzyć okno, ale było to niemożliwe. - Proponujemy, aby pan powrócił do życia literackiego, chcemy przywrócić ciągłość kultury w łuku Wisły.<br>- Panu chodzi oczywiście o niemiecką obecność kulturalną w Polsce? - ironizował Jassmont.<br>- Ależ nie, zdecydowanie o polską kulturę, polskie książki, polskie problemy, polskie tematy, polskich autorów.<br>- Paradne, jak pan to sobie wyobraża, karkołomne, polskie tematy, jakie? Może o sporze króla Bolesława z biskupem Stanisławem, ani słowa o Wawrze albo o likwidacji getta w Warszawie, o Katyniu teraz można, ale w waszej wersji.<br>- Sami się przekonaliście, co znaczy żydowskie panowanie, pierwszym krokiem musi być...<br>- Bardzo proszę, na roztrząsanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego