Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przeciwny "dialogowi z bandą terrorystyczną ETA", ale los Caroda-Roviry pozostawił w rękach rządu katalońskich socjalistów. Ci zaś przyznali, że popełnił "poważny błąd", ale nie zażądali jego dymisji.
Carod-Rovira nie wytrzymał presji i we wtorek sam ustąpił. Burza, którą rozpętał, dotarła już jednak na forum UE. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox odwołał spotkanie z szefem parlamentu Katalonii.
Carod-Rovira tłumaczy, że chciał nakłonić terrorystów do rozejmu. Kontakty z ETA w celu przekonania jej, by nie zabijała, nie są przestępstwem - przyznała prokuratura.
Nieprzejednana polityka Aznara wobec zbrojnej organizacji baskijskich separatystów, winnej setek zabójstw i zamachów, polegająca na odmowie wchodzenia z nimi
przeciwny &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"dialogowi z bandą terrorystyczną ETA"&lt;/&gt;&lt;/&gt;, ale los &lt;name type="person"&gt;Caroda-Roviry&lt;/&gt; pozostawił w rękach rządu katalońskich socjalistów. Ci zaś przyznali, że popełnił &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"poważny błąd"&lt;/&gt;&lt;/&gt;, ale nie zażądali jego dymisji.<br>&lt;name type="person"&gt;Carod-Rovira&lt;/&gt; nie wytrzymał presji i we wtorek sam ustąpił. Burza, którą rozpętał, dotarła już jednak na forum &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;. Przewodniczący &lt;name type="org"&gt;Parlamentu Europejskiego&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Pat Cox&lt;/&gt; odwołał spotkanie z szefem parlamentu &lt;name type="place"&gt;Katalonii&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Carod-Rovira&lt;/&gt; tłumaczy, że chciał nakłonić terrorystów do rozejmu. Kontakty z &lt;name type="org"&gt;ETA&lt;/&gt; w celu przekonania jej, by nie zabijała, nie są przestępstwem - przyznała prokuratura.<br>Nieprzejednana polityka &lt;name type="person"&gt;Aznara&lt;/&gt; wobec zbrojnej organizacji baskijskich separatystów, winnej setek zabójstw i zamachów, polegająca na odmowie wchodzenia z nimi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!