Typ tekstu: Książka
Autor: Mariusz Sieniewicz
Tytuł: Czwarte niebo
Rok: 2003
stary, bawimy się, bawimy! Nie śpij, stary, nie śpij! Zobacz, kupa trawy! - klepnął w plecy Tomaszka, który otworzył oczy, po czym zanurkował w sałatce.
Wszyscy parsknęli śmiechem. Impreza natychmiast się rozkręciła. Salę wypełnił szmer rozmów, brzęk talerzyków i kieliszków.
- Żałujesz, że ciebie tam nie ma, co? - usłyszał Zygmunt za plecami. - Patrz, patrz, napatrz się na swoich przyjaciół! Bo zaraz, jak to szło?... Jebem ti mater u pićku, pokolenie. Jebem ti mater, nieprawdaż? - w głosie Północnego zaskrzeczała groźba.
A we wnętrzu atmosfera pękła. Wróciły przerwane tematy, rozwidlały się wątki, tężały okrzyki. Jajcarstwo o rozmiarach stosownych do poziomu wódy w kieliszkach. Po Kiurach Bednarz
stary, bawimy się, bawimy! Nie śpij, stary, nie śpij! Zobacz, kupa trawy! - klepnął w plecy Tomaszka, który otworzył oczy, po czym zanurkował w sałatce.<br>Wszyscy parsknęli śmiechem. Impreza natychmiast się rozkręciła. Salę wypełnił szmer rozmów, brzęk talerzyków i kieliszków.<br>- Żałujesz, że ciebie tam nie ma, co? - usłyszał Zygmunt za plecami. - Patrz, patrz, napatrz się na swoich przyjaciół! Bo zaraz, jak to szło?... Jebem ti mater u pićku, pokolenie. Jebem ti mater, nieprawdaż? - w głosie Północnego zaskrzeczała groźba.<br>A we wnętrzu atmosfera pękła. Wróciły przerwane tematy, rozwidlały się wątki, tężały okrzyki. Jajcarstwo o rozmiarach stosownych do poziomu wódy w kieliszkach. Po Kiurach Bednarz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!