Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
więc jeszcze jedna wystawa zegarów, jakich urządzano dotąd wiele zarówno w kraju, jak i za granicą.
Pora więc zaprezentować te eksponaty, które dla "czytelników" wystawy były szczególnie ważne i interesujące; tym bardziej, że również i "oglądacze" ekspozycji nie mogli narzekać.
Zacznijmy od eksponatu najbardziej atrakcyjnego. Okazał się nim żywy kogut. Piał wprawdzie rzadko, ale - umieszczony w dużej klatce usytuowanej niejako u progu wystawy - okazywał dużą ruchliwość, zresztą bynajmniej nie nerwową. Sylweta koguta zdobiła także stronę tytułową zaproszenia na otwarcie wystawy oraz afisz, gdzie - jak wiemy - wystąpił w nieco "zmechanizowanej" postaci. Była to więc niejako "wystawa pod kogutkiem".
Eksponatów znacznie starszych było
więc jeszcze jedna wystawa zegarów, jakich urządzano dotąd wiele zarówno w kraju, jak i za granicą.<br> Pora więc zaprezentować te eksponaty, które dla "czytelników" wystawy były szczególnie ważne i interesujące; tym bardziej, że również i "&lt;orig&gt;oglądacze&lt;/orig&gt;" ekspozycji nie mogli narzekać.<br> Zacznijmy od eksponatu najbardziej atrakcyjnego. Okazał się nim żywy kogut. Piał wprawdzie rzadko, ale - umieszczony w dużej klatce usytuowanej niejako u progu wystawy - okazywał dużą ruchliwość, zresztą bynajmniej nie nerwową. Sylweta koguta zdobiła także stronę tytułową zaproszenia na otwarcie wystawy oraz afisz, gdzie - jak wiemy - wystąpił w nieco "zmechanizowanej" postaci. Była to więc niejako "wystawa pod kogutkiem".<br> Eksponatów znacznie starszych było
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego