Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Rzecz w tym, że ograniczenie podwyżek obowiązywałoby dopiero wtedy, kiedy wysokość czynszu przekroczyłaby, w skali roku, 3 proc. tzw. wartości odtworzeniowej, czyli przeciętnych kosztów budowy metra kwadratowego mieszkania. Tymczasem czynsze limitowane nie przekraczały tego progu, bo do końca ubiegłego roku było to niemożliwe (zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów). Pierwsza podwyżka, wprowadzona z początkiem 2005 r., mogłaby więc być dowolna. Dopiero następne podlegałyby ograniczeniu do 10 proc.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości (z siedzibą w Gdyni) zwróciło się do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z prośbą o pilne podpisanie ustawy, która "umożliwia natychmiastowe szokowe podwyższenie czynszu w prywatnych nieruchomościach".

W przedświąteczną środę 22
Rzecz w tym, że ograniczenie podwyżek obowiązywałoby dopiero wtedy, kiedy wysokość czynszu przekroczyłaby, w skali roku, 3 proc. tzw. wartości odtworzeniowej, czyli przeciętnych kosztów budowy metra kwadratowego mieszkania. Tymczasem czynsze limitowane nie przekraczały tego progu, bo do końca ubiegłego roku było to niemożliwe (zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów). Pierwsza podwyżka, wprowadzona z początkiem 2005 r., mogłaby więc być dowolna. Dopiero następne podlegałyby ograniczeniu do 10 proc.<br><br>Ogólnopolskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości (z siedzibą w Gdyni) zwróciło się do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z prośbą o pilne podpisanie ustawy, która "umożliwia natychmiastowe szokowe podwyższenie czynszu w prywatnych nieruchomościach".<br><br>W przedświąteczną środę 22
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego