Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
karierę zaczęła od funkcji szefowej jej organizacji młodzieżowej. W 1982 roku, mając 25 lat, została deputowaną do parlamentu, w 1994 roku weszła do rządu jako minister ochrony środowiska, w cztery lata później objęła resort spraw zagranicznych. Była bliską współpracownicą premiera Görana Perssona, ale powszechnie uważano, że wkrótce zajmie jego miejsce.


Pierwsza grupa polskich żołnierzy odleciała z kraju
Zmiana warty w Iraku

Wczoraj przed południem około 150 polskich żołnierzy z tzw. grupy przygotowawczej - sztabowców, wyższych oficerów itp. - odleciało do Kuwejtu. Po kilku dniach kwarantanny pojadą do polskich baz w Iraku. Tam przygotują przyjęcie liczących ponad dwa tysiące osób sił głównych.
W ramach
karierę zaczęła od funkcji szefowej jej organizacji młodzieżowej. W 1982 roku, mając 25 lat, została deputowaną do parlamentu, w 1994 roku weszła do rządu jako minister ochrony środowiska, w cztery lata później objęła resort spraw zagranicznych. Była bliską współpracownicą premiera Görana Perssona, ale powszechnie uważano, że wkrótce zajmie jego miejsce.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Pierwsza grupa polskich żołnierzy odleciała z kraju&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Zmiana warty w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Wczoraj przed południem około 150 polskich żołnierzy z tzw. grupy przygotowawczej - sztabowców, wyższych oficerów itp. - odleciało do &lt;name type="place"&gt;Kuwejtu&lt;/&gt;. Po kilku dniach kwarantanny pojadą do polskich baz w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. Tam przygotują przyjęcie liczących ponad dwa tysiące osób sił głównych.&lt;/&gt;<br>W ramach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego