Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Kongresu, Sig Hecker, w latach 1985 - 1997 dyrektor amerykańskiego ośrodka badań jądrowych Los Alamos oraz chiński uczony z Uniwersytetu Stanforda. Udadzą się do oddalonego o 90 km od Phenianu ośrodka w Jongbionie. Będzie to pierwsza wizyta zagranicznych ekspertów w Korei Północnej od wydalenia z tego kraju przed rokiem inspektorów ONZ.
Pierwszy pozytywny sygnał pojawił się pod koniec roku. Phenian oznajmił, że zgadza się na udział w nowej rundzie sześciostronnych (obie Koree, USA, Rosja, Chiny i Japonia) rokowań na temat swojego programu atomowego. Miałyby się rozpocząć w styczniu.
Pierwsza runda, która odbyła się pod koniec sierpnia ubiegłego roku w Pekinie, nie przyniosła
Kongresu&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Sig Hecker&lt;/&gt;, w latach 1985 - 1997 dyrektor amerykańskiego ośrodka badań jądrowych &lt;name type="place"&gt;Los Alamos&lt;/&gt; oraz chiński uczony z &lt;name type="org"&gt;Uniwersytetu Stanforda&lt;/&gt;. Udadzą się do oddalonego o 90 km od &lt;name type="place"&gt;Phenianu&lt;/&gt; ośrodka w &lt;name type="place"&gt;Jongbionie&lt;/&gt;. Będzie to pierwsza wizyta zagranicznych ekspertów w &lt;name type="place"&gt;Korei Północnej&lt;/&gt; od wydalenia z tego kraju przed rokiem inspektorów &lt;name type="org"&gt;ONZ&lt;/&gt;.<br>Pierwszy pozytywny sygnał pojawił się pod koniec roku. &lt;name type="place"&gt;Phenian&lt;/&gt; oznajmił, że zgadza się na udział w nowej rundzie sześciostronnych (obie &lt;name type="place"&gt;Koree&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Rosja&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Chiny&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Japonia&lt;/&gt;) rokowań na temat swojego programu atomowego. Miałyby się rozpocząć w styczniu.<br>Pierwsza runda, która odbyła się pod koniec sierpnia ubiegłego roku w &lt;name type="place"&gt;Pekinie&lt;/&gt;, nie przyniosła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego