Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nie kwestionuje on zagłady Żydów. W wywiadzie dla "New York Timesa" Gibson senior powiedział jednak, że "nie było systematycznej eksterminacji Żydów" przez Hitlera, który tylko "brutalnie ich potraktował, aby wynieśli się do Izraela".
Przynależność do Prawdziwego Kościoła - jak nazywają siebie tradycjonaliści - nie przeszkodziła Gibsonowi zabiegać o poparcie Watykanu. Stanowisko Stolicy Piotrowej w sprawie "Pasji" jest dwuznaczne. Jesienią ubiegłego roku jeden z najwyższych jego dostojników kardynał Dario Castrillon Hoyos, prefekt Kongregacji ds. Kleru, pochwalił film nazywając go "triumfem sztuki i wiary". Według kardynała, Gibson "nie tylko ściśle trzyma się Ewangelii, ale jego artystyczne ujęcie tematu sprawia, że film jest wierny ich przesłaniu
nie kwestionuje on zagłady Żydów. W wywiadzie dla "New York Timesa" Gibson senior powiedział jednak, że "nie było systematycznej eksterminacji Żydów" przez Hitlera, który tylko "brutalnie ich potraktował, aby wynieśli się do Izraela".<br>Przynależność do Prawdziwego Kościoła - jak nazywają siebie tradycjonaliści - nie przeszkodziła Gibsonowi zabiegać o poparcie Watykanu. Stanowisko Stolicy Piotrowej w sprawie "Pasji" jest dwuznaczne. Jesienią ubiegłego roku jeden z najwyższych jego dostojników kardynał Dario Castrillon Hoyos, prefekt Kongregacji ds. Kleru, pochwalił film nazywając go "triumfem sztuki i wiary". Według kardynała, Gibson "nie tylko ściśle trzyma się Ewangelii, ale jego artystyczne ujęcie tematu sprawia, że film jest wierny ich przesłaniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!