Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
zgromadzonych. To dzisiaj jest Światowy Dzień Młodzieży. Dochowajcie swojej wiary. Wkraczając w trzecie tysiąclecie dochowajcie wierności Krzyżowi Świętemu - mówił Namiestnik Świętego Piotra. Z różnych stron Bazyliki rozległy się oklaski rozproszonych Polaków.
Po trzygodzinnym spotkaniu z pielgrzymami Ojciec Święty udał się na odpoczynek. Nie trwało to jednak długo. Zgromadzona na Placu Piotrowym młodzież, patrząc w okno biblioteki skandowała: - Niech żyje Papież. Nagle w oknie poruszyła się firanka, a po chwili oczekiwania wysoko w górze pojawiła się biała sylwetka Ojca Świętego, który błogosławił i pozdrawiał. Później plac przed Bazyliką Świętego Piotra powoli pustoszał.
Z Watykanu Jolanta Flach
zgromadzonych. To dzisiaj jest Światowy Dzień Młodzieży. Dochowajcie swojej wiary. Wkraczając w trzecie tysiąclecie dochowajcie wierności Krzyżowi Świętemu - mówił Namiestnik Świętego Piotra. Z różnych stron Bazyliki rozległy się oklaski rozproszonych Polaków.<br>Po trzygodzinnym spotkaniu z pielgrzymami Ojciec Święty udał się na odpoczynek. Nie trwało to jednak długo. Zgromadzona na Placu Piotrowym młodzież, patrząc w okno biblioteki skandowała: - Niech żyje Papież. Nagle w oknie poruszyła się firanka, a po chwili oczekiwania wysoko w górze pojawiła się biała sylwetka Ojca Świętego, który błogosławił i pozdrawiał. Później plac przed Bazyliką Świętego Piotra powoli pustoszał.<br>&lt;au&gt;Z Watykanu Jolanta Flach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego