Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ENCYKLOPEDIA MEDYCYNY naturalnej. Uźródła natury
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
nadmierne przetłuszczanie się włosów, powstanie łupieżu, poprawia ukrwienie skory. Wcierany w paznokcie zapobiega ich łamliwości. Łagodzi dolegliwości związane z ukąszeniem przez osy i komary - po wyciągnięciu żądła na obrzęknięte miejsca należy przyłożyć kawałek cebuli.
Firmy farmaceutyczne na całym świecie wykorzystuj cebule do produkcji preparatów bakteriobójczych i przeciwszkorbutowych.
Syrop z cebuli:
Pociętą w plasterki cebulę układamy na talerzu i posypujemy cukrem. Macerujemy przez 24 godziny.


Chrzan / Cykoria

CHRZAN
(Armorcia lapathifoli)
Chrzan znany był już w starożytności. Jego część jadalna to mięsiste korzenie o ostrym smaku i silnym zapachu. Jada się je surowe, utarte, suszone i konserwowane. Liście chrzanu używane są jako przyprawy
nadmierne przetłuszczanie się włosów, powstanie łupieżu, poprawia ukrwienie skory. Wcierany w paznokcie zapobiega ich łamliwości. Łagodzi dolegliwości związane z ukąszeniem przez osy i komary - po wyciągnięciu żądła na obrzęknięte miejsca należy przyłożyć kawałek cebuli.<br>Firmy farmaceutyczne na całym świecie wykorzystuj cebule do produkcji preparatów bakteriobójczych i przeciwszkorbutowych.<br>Syrop z cebuli:<br>Pociętą w plasterki cebulę układamy na talerzu i posypujemy cukrem. Macerujemy przez 24 godziny.<br>&lt;gap&gt;<br><br>Chrzan / Cykoria<br><br>&lt;tit&gt;CHRZAN&lt;/&gt;<br>(Armorcia lapathifoli)<br>Chrzan znany był już w starożytności. Jego część jadalna to mięsiste korzenie o ostrym smaku i silnym zapachu. Jada się je surowe, utarte, suszone i konserwowane. Liście chrzanu używane są jako przyprawy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!