Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 23
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
i Michalem Svitkiem.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Adela Pitoniakowa.
fig.Zmagania w powietrzu

Od 28 maja do 6 czerwca na nowotarskim lotnisku odbywały się Szybowcowe Mistrzostwa Podhala. Tym razem warunki pogodowe były dobre - odbyło się sześć konkurencji. W czterech przypadkach piloci lądowali w przygodnym terenie, na szczęście bez większych uszczerbków.
Podczas czterech konkurencji szybowce miały do pokonania trasę wieloboku o długości od 111 do 214 km. Dwie pozostałe konkurencje dawały pilotom dowolność w wyborze trasy - musiała ona jednak być jak najdłuższa i pokonana z jak największa prędkością.
W zawodach uczestniczyło jedenastu pilotów - trzech z Warszawy, dwóch z Krakowa, jeden z Łososiny
i Michalem Svitkiem.<br>Najlepszą zawodniczką turnieju została Adela Pitoniakowa.<br>&lt;au&gt;fig.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zmagania w powietrzu&lt;/tit&gt;<br><br>Od 28 maja do 6 czerwca na nowotarskim lotnisku odbywały się Szybowcowe Mistrzostwa Podhala. Tym razem warunki pogodowe były dobre - odbyło się sześć konkurencji. W czterech przypadkach piloci lądowali w przygodnym terenie, na szczęście bez większych uszczerbków.<br>Podczas czterech konkurencji szybowce miały do pokonania trasę wieloboku o długości od 111 do 214 km. Dwie pozostałe konkurencje dawały pilotom dowolność w wyborze trasy - musiała ona jednak być jak najdłuższa i pokonana z jak największa prędkością.<br>W zawodach uczestniczyło jedenastu pilotów - trzech z Warszawy, dwóch z Krakowa, jeden z Łososiny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego