Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
targowisko nad Bzurą. Później siedziba kasztelana. W XIII-XV w. stolica udzielnego księstwa - dzielnicy Mazowsza. Słynął z wyrobu sukna. Zniszczony w I i II wojnie światowej.
Po wojnie ośrodek przemysłowy. Na wzniesieniu nad Bzurą ruiny zamku książąt mazowieckich z XV w. W rynku klasycystyczny ratusz, siedziba Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Na miejscu d. klasztoru, w którym zmarł prawdopodobnie Bolesław Krzywousty, pomnik.
Na cmentarzu groby żołnierzy poległych 1939 i partyzantów. Muzeum Kolei Wąskotorowych. Turystyczne przejazdy kolejką do Puszczy Kampinoskiej.
W mieście koniec bocznicy z Zosina. U wylotu z miasta droga przecina Bzurę i w Rozlazłowie rozwidla się: prosto, na
targowisko nad Bzurą. Później siedziba kasztelana. W XIII-XV w. stolica udzielnego księstwa - dzielnicy Mazowsza. Słynął z wyrobu sukna. Zniszczony w I i II wojnie światowej. <br>Po wojnie ośrodek przemysłowy. Na wzniesieniu nad Bzurą ruiny zamku książąt mazowieckich z XV w. W rynku klasycystyczny ratusz, siedziba Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Na miejscu d. klasztoru, w którym zmarł prawdopodobnie Bolesław Krzywousty, pomnik. <br>Na cmentarzu groby żołnierzy poległych 1939 i partyzantów. Muzeum Kolei Wąskotorowych. Turystyczne przejazdy kolejką do Puszczy Kampinoskiej. <br>W mieście koniec bocznicy z Zosina. U wylotu z miasta droga przecina Bzurę i w Rozlazłowie rozwidla się: prosto, na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego