Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 01.16 (3)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
a nie zwiększali zatrudnienie. Obciążenia negatywnie wpływają na cenę oferowanych produktów i usług, a w konsekwencji - na konkurencyjność firm. Kolejną kwestią jest obniżenie podatków od osób prawnych. Jest to jeden z warunków wzrostu gospodarczego. Niższe podatki oznaczają poprawę konkurencyjności, przyspieszenie prywatyzacji, zmniejszenie szarej strefy i bezrobocia, zwiększenie wpływów do budżetu.
Polacy są przekonani, że naszym życiem sterują układy i protekcje, a korupcja jest zjawiskiem masowym. Nie udało się nam jeszcze wypracować przejrzystych rozwiązań i procedur rządzących gospodarką rynkową i nadal często mamy do czynienia z nadużywaniem, naginaniem prawa czy działaniem na jego granicy.
Mówimy, że w Polsce jest gospodarka rynkowa. To
a nie zwiększali zatrudnienie. Obciążenia negatywnie wpływają na cenę oferowanych produktów i usług, a w konsekwencji - na konkurencyjność firm. Kolejną kwestią jest obniżenie podatków od osób prawnych. Jest to jeden z warunków wzrostu gospodarczego. Niższe podatki oznaczają poprawę konkurencyjności, przyspieszenie prywatyzacji, zmniejszenie szarej strefy i bezrobocia, zwiększenie wpływów do budżetu.<br>Polacy są przekonani, że naszym życiem sterują układy i protekcje, a korupcja jest zjawiskiem masowym. Nie udało się nam jeszcze wypracować przejrzystych rozwiązań i procedur rządzących gospodarką rynkową i nadal często mamy do czynienia z nadużywaniem, naginaniem prawa czy działaniem na jego granicy.<br>Mówimy, że w Polsce jest gospodarka rynkowa. To
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego