Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Duńczyk był w niedzielę wieczorem uważany za zaginionego. Dwóch członków załogi - Polaków - zdołano uratować.
Niewielki frachtowiec "Gert Hansen" płynął minionej nocy z ładunkiem soli z Lubeki w Niemczech do Sjursoeyan. Przyczyna zatonięcia jednostki pozostaje nieznana.
W rozmowie z PAP, konsul RP w Oslo pani Anna Sęmiałek-Grzyb poinformowała, że obaj Polacy zostali wydobyci z wody wyziębieni, zostali natychmiast dokładnie zbadani przez lekarzy. "Otrzymali należytąţ opieką. Wszystko jest w porządku, są cali i zdrowi" - powiedziała pani konsul.
Polacy zostali przesłuchani przez norweskie władze, wyjaśniające przyczynę katastrofy. Polska placówka konsularna jest w stałym kontakcie z polskimi marynarzami.
Około trzech kilometrów przed portem Droebak
Duńczyk był w niedzielę wieczorem uważany za zaginionego. Dwóch członków załogi - Polaków - zdołano uratować.<br>Niewielki frachtowiec "Gert Hansen" płynął minionej nocy z ładunkiem soli z Lubeki w Niemczech do Sjursoeyan. Przyczyna zatonięcia jednostki pozostaje nieznana.<br>W rozmowie z PAP, konsul RP w Oslo pani Anna Sęmiałek-Grzyb poinformowała, że obaj Polacy zostali wydobyci z wody wyziębieni, zostali natychmiast dokładnie zbadani przez lekarzy. "Otrzymali należytąţ opieką. Wszystko jest w porządku, są cali i zdrowi" - powiedziała pani konsul.<br>Polacy zostali przesłuchani przez norweskie władze, wyjaśniające przyczynę katastrofy. Polska placówka konsularna jest w stałym kontakcie z polskimi marynarzami.<br>Około trzech kilometrów przed portem Droebak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego