Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 32
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
W najmłodszej grupie wiekowej mężczyzn do 40 lat wygrał już po raz trzeci Miroslav Vanko z Bańskiej Bystrzycy w czasie 34 min. i 39 sek. Wynikiem tym poprawił o
raz piąty. Na starcie stanęło tylko 116 zawodników i zawodniczek, a więc mniej niż w poprzednich latach, chociaż pogoda do biegania była dobra, jak powiedział Maciej Mojżyszek, który w tych zawodach startował już po raz trzeci. Poza Słowakami, najliczniejszą grupę stanowili Polacy, startowało też kilku Czechów, Słoweńców, Węgrów i Ukraińców. Polacy w tym biegu zaprezentowali się bardzo dobrze, z roku na rok zajmują coraz lepsze miejsca. Zwyciężyli w kategorii juniorów i kobiet.<br>W najmłodszej grupie wiekowej mężczyzn do 40 lat wygrał już po raz trzeci Miroslav Vanko z Bańskiej Bystrzycy w czasie 34 min. i 39 sek. Wynikiem tym poprawił o