Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dal idąca - mówił Borowski. - Widać obecna opozycja, która z lubością krytykuje zawłaszczenie państwa przez lewicę, już myśli jak sama będzie zawłaszczała, gdy przejmie władzę.
SdPl będzie stała po stronie słabszych.
Borowski deklarował, że j partia będzie bronić pracowników przed pracodawcami, lokatorów przed właścicielami kamienic, drobnych przedsiębiorców przed zmową rekinów gospodarczych. Ponadto Socjaldemokracja chce walczyć z zacietrzewioną prawicą, "pchającą nas w stronę ciemnogrodu".
- Mamy swoje rachunki krzywd z SLD, jasno mówimy, co Sojusz musi zmienić, żeby nasze kontakty nabrały rumieńców - mówił Borowski. - Ale naszym głównym przeciwnikiem jest prawica.
Zdaniem szefa SdPl prawica nastaje na wolności obywatelskie - na prawo kobiet do przerywania ciąży
dal idąca - mówił &lt;name type="person"&gt;Borowski&lt;/&gt;. - Widać obecna opozycja, która z lubością krytykuje zawłaszczenie państwa przez lewicę, już myśli jak sama będzie zawłaszczała, gdy przejmie władzę.<br>&lt;name type="org"&gt;SdPl&lt;/&gt; będzie stała po stronie słabszych.<br>&lt;name type="person"&gt;Borowski&lt;/&gt; deklarował, że j partia będzie bronić pracowników przed pracodawcami, lokatorów przed właścicielami kamienic, drobnych przedsiębiorców przed zmową rekinów gospodarczych. Ponadto &lt;name type="org"&gt;Socjaldemokracja&lt;/&gt; chce walczyć z zacietrzewioną prawicą, "pchającą nas w stronę ciemnogrodu".<br>- Mamy swoje rachunki krzywd z &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;, jasno mówimy, co &lt;name type="org"&gt;Sojusz&lt;/&gt; musi zmienić, żeby nasze kontakty nabrały rumieńców - mówił &lt;name type="person"&gt;Borowski&lt;/&gt;. - Ale naszym głównym przeciwnikiem jest prawica.<br>Zdaniem szefa &lt;name type="org"&gt;SdPl&lt;/&gt; prawica nastaje na wolności obywatelskie - na prawo kobiet do przerywania ciąży
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego