Typ tekstu: Prasa
Tytuł: NAJ
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
ale oblałem polski, bo... nie przeczytałem "Placówki" Prusa. Nie dostałem się wtedy na studia i dzisiaj mogę powiedzieć, że na szczęście.
Co Pan zrobił po tej porażce?
C. Ż: - Poszedłem do szkoły pomaturalnej o profilu "naprawa sprzętu gospodarstwa domowego". Niewiele z tego pamiętam i dziś nawet nie umiem naprawić żelazka. Potem zdałem do wrocławskiej szkoły teatralnej.
K. Ż.: - Po liceum dostałam się do tej samej szkoły. Wybrałam Wrocław, żeby być jak najdalej od Torunia. Chciałam się usamodzielnić.
Poznaliście się w szkole?
K. Ż: - Tak, a właściwie na obozie jeździeckim.
C. Ż.: - Dwa lata później pobraliśmy się. Ja już skończyłem szkołę teatralną
ale oblałem polski, bo... nie przeczytałem "Placówki" Prusa. Nie dostałem się wtedy na studia i dzisiaj mogę powiedzieć, że na szczęście.&lt;/&gt;<br>&lt;who7&gt;Co Pan zrobił po tej porażce?&lt;/&gt;<br>&lt;who9&gt;C. Ż: - Poszedłem do szkoły pomaturalnej o profilu "naprawa sprzętu gospodarstwa domowego". Niewiele z tego pamiętam i dziś nawet nie umiem naprawić żelazka. Potem zdałem do wrocławskiej szkoły teatralnej.&lt;/&gt;<br>&lt;who8&gt;K. Ż.: - Po liceum dostałam się do tej samej szkoły. Wybrałam Wrocław, żeby być jak najdalej od Torunia. Chciałam się usamodzielnić.&lt;/&gt;<br>&lt;who7&gt;Poznaliście się w szkole?&lt;/&gt;<br>&lt;who8&gt;K. Ż: - Tak, a właściwie na obozie jeździeckim.&lt;/&gt;<br>&lt;who9&gt;C. Ż.: - Dwa lata później pobraliśmy się. Ja już skończyłem szkołę teatralną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego