Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
jednego cyklu pracy tłoka. Spalanie nie ma tak wybuchowego charakteru i cały silnik pracuje ciszej. W dodatku inżynierowie lubią się bawić tą nową technologią - paliwo może być na przykład podawane tak, by silnik miał jak najbardziej sportowy dźwięk, co zwiększa przyjemność z jazdy (jeśli oczywiście przykłada się do tego wagę).

Precyzyjne dawkowanie paliwa poprawia spalanie w cylindrach i w efekcie silnik emituje mniej sadzy i szkodliwego tlenku węgla. Dodatkowo auto wyposażono w katalizator wychwytujący cząsteczki sadzy, co oznacza definitywny koniec kopcenia silników wysokoprężnych.

Mercedes ma w rękawie jeszcze jednego asa mogącego przeważyć szalę ekoroz-grywki na korzyść silników Diesla. As nosi
jednego cyklu pracy tłoka. Spalanie nie ma tak wybuchowego charakteru i cały silnik pracuje ciszej. W dodatku inżynierowie lubią się bawić tą nową technologią - paliwo może być na przykład podawane tak, by silnik miał jak najbardziej sportowy dźwięk, co zwiększa przyjemność z jazdy (jeśli oczywiście przykłada się do tego wagę). <br><br>Precyzyjne dawkowanie paliwa poprawia spalanie w cylindrach i w efekcie silnik emituje mniej sadzy i szkodliwego tlenku węgla. Dodatkowo auto wyposażono w katalizator wychwytujący cząsteczki sadzy, co oznacza definitywny koniec kopcenia silników wysokoprężnych. <br><br>Mercedes ma w rękawie jeszcze jednego asa mogącego przeważyć szalę ekoroz-grywki na korzyść silników Diesla. As nosi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego