Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
stopniowego (w perspektywie) zastosowania w dowodzeniu procedur obowiązujących w strukturach NATO, z uwzględnieniem naszych narodowych doświadczeń.
Dotychczasowe dokonania restrukturyzacyjne w wojskach OPL i przebudowa systemu obrony powietrznej państwa będą miały także istotny wpływ na organizację szkolenia i przygotowanie oddziałów i pododdziałów przeciwlotniczych do wykonywania zadań bojowych zgodnie z ich przeznaczeniem. Priorytetowo będą musiały być potraktowane te dziedziny w ramach jednolitego systemu obrony powietrznej.
Odnosi się to przede wszystkim do: zapewnienia wojskom lądowym aktualnej informacji o sytuacji powietrznej oraz ostrzegania wojsk i obiektów na polu walki o zagrożeniu z powietrza; zapewnienia bezpieczeństwa przelotu (działalności) własnego lotnictwa i śmigłowców w strefach naziemnych środków
stopniowego (w perspektywie) zastosowania w dowodzeniu procedur obowiązujących w strukturach NATO, z uwzględnieniem naszych narodowych doświadczeń.<br>Dotychczasowe dokonania restrukturyzacyjne w wojskach OPL i przebudowa systemu obrony powietrznej państwa będą miały także istotny wpływ na organizację szkolenia i przygotowanie oddziałów i pododdziałów przeciwlotniczych do wykonywania zadań bojowych zgodnie z ich przeznaczeniem. Priorytetowo będą musiały być potraktowane te dziedziny w ramach jednolitego systemu obrony powietrznej.<br>Odnosi się to przede wszystkim do: zapewnienia wojskom lądowym aktualnej informacji o sytuacji powietrznej oraz ostrzegania wojsk i obiektów na polu walki o zagrożeniu z powietrza; zapewnienia bezpieczeństwa przelotu (działalności) własnego lotnictwa i śmigłowców w strefach naziemnych środków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!