Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
niewyraźne ślady niedawnego parkowania ciężkich wozów bojowych. Wszyscy uznali to za klucz do rozwiązania zagadki zamaskowanego wiaduktu. Wkrótce sprecyzowano dokładnie zadania dla dwu uderzeniowych grup F-16C.
W rejonie rozpoznania zwykle mocno nasyconym wojskami i sprzętem bojowym powietrzni zwiadowcy wykonują powierzone im zadania w niejednokrotnie bardzo złożonej i trudnej sytuacji. Przeciwnik z reguły doskonale maskuje swoje ugrupowanie, obudowuje je znaczną liczbą obiektów pozornych, manewruje jego elementami składowymi, przemieszcza je z miejsca na miejsce aby zmylić, wprowadzić w błąd, wyprowadzić w pole załogi rozpoznawcze. Dość często prowadzi to w konsekwencji do znaczących nawet pomyłek.
Niełatwo więc wykryć skrupulatnie zamaskowane ukryte obiekty a
niewyraźne ślady niedawnego parkowania ciężkich wozów bojowych. Wszyscy uznali to za klucz do rozwiązania zagadki zamaskowanego wiaduktu. Wkrótce sprecyzowano dokładnie zadania dla dwu uderzeniowych grup F-16C.<br>W rejonie rozpoznania zwykle mocno nasyconym wojskami i sprzętem bojowym powietrzni zwiadowcy wykonują powierzone im zadania w niejednokrotnie bardzo złożonej i trudnej sytuacji. Przeciwnik z reguły doskonale maskuje swoje ugrupowanie, obudowuje je znaczną liczbą obiektów pozornych, manewruje jego elementami składowymi, przemieszcza je z miejsca na miejsce aby zmylić, wprowadzić w błąd, wyprowadzić w pole załogi rozpoznawcze. Dość często prowadzi to w konsekwencji do znaczących nawet pomyłek.<br>Niełatwo więc wykryć skrupulatnie zamaskowane ukryte obiekty a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego