Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 43
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
uczestniczących w kampanii wrześniowej na Podhalu). W Ratuszu można podziwiać też oryginalny mundur żołnierza Wermachtu, wypożyczony z muzeum w Dobczycach.
Modelarze z Nowego Targu i Kraśnika specjalnie na wystawę wykonali prawie 50 różnych modeli sprzętu wojskowego, który był wykorzystywany w bitwach września.
Wystawa składa się z czterech części. Pierwsza, zatytułowana "Przed burzą", dotyczy wydarzeń poprzedzających wybuch wojny. Są to różne odezwy, plakaty, wymienione wcześniej słowackie dokumenty, a nawet wykaz cen różnych artykułów znajdujących się wtedy w nowotarskich sklepach. Oddzielna gablota została poświęcona dywersji pozafrontowej działających na Podhalu organizacji tajnych.
Druga część poświęcona jest 3 dniom walki na terenie powiatu nowotarskiego. Mówi
uczestniczących w kampanii wrześniowej na Podhalu). W Ratuszu można podziwiać też oryginalny mundur żołnierza Wermachtu, wypożyczony z muzeum w Dobczycach.<br>Modelarze z Nowego Targu i Kraśnika specjalnie na wystawę wykonali prawie 50 różnych modeli sprzętu wojskowego, który był wykorzystywany w bitwach września.<br>Wystawa składa się z czterech części. Pierwsza, zatytułowana "Przed burzą", dotyczy wydarzeń poprzedzających wybuch wojny. Są to różne odezwy, plakaty, wymienione wcześniej słowackie dokumenty, a nawet wykaz cen różnych artykułów znajdujących się wtedy w nowotarskich sklepach. Oddzielna gablota została poświęcona dywersji pozafrontowej działających na Podhalu organizacji tajnych.<br> Druga część poświęcona jest 3 dniom walki na terenie powiatu nowotarskiego. Mówi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego