Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.06 (31)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
narzeczonego. Niestety narzeczonego nie było.
Dopiero o godz. 9 wieczorem narzeczony znalazł się. Gdy wszystko było już przygotowane do uroczystości ślubnej, Turkuł w ostatniej chwili uciekł. Schwytano go, wsadzono do taksówki i przymusowo odstawiono do mieszkania ciotki, gdzie zrezygnowany stanął na kobiercu ślubnym.
[KURYER CODZIENNY, NR 37, 6 LUTEGO 1939]

Przysposobienie na Bielanach
Przyszła wojna będzie trudna. Na widowni dziejowej wystąpią wynalazki, przechowywane dzisiaj w tajnikach laboratoriów wojskowych. Ale zastępowanie żołnierza maszyną ma swoje granice. Wojna sztucznych żołnierzy jest utopią. Żadne środki techniczne nie będą działać same. Po wszystkie czasy toczyć wojnę i wykonywać jej znojne dzieło - będzie żołnierz.
Szczególne w
narzeczonego. Niestety narzeczonego nie było.<br>Dopiero o godz. 9 wieczorem narzeczony znalazł się. Gdy wszystko było już przygotowane do uroczystości ślubnej, Turkuł w ostatniej chwili uciekł. Schwytano go, wsadzono do taksówki i przymusowo odstawiono do mieszkania ciotki, gdzie zrezygnowany stanął na kobiercu ślubnym.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;[KURYER CODZIENNY, NR 37, 6 LUTEGO 1939]&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Przysposobienie na Bielanach&lt;/&gt;<br>Przyszła wojna będzie trudna. Na widowni dziejowej wystąpią wynalazki, przechowywane dzisiaj w tajnikach laboratoriów wojskowych. Ale zastępowanie żołnierza maszyną ma swoje granice. Wojna sztucznych żołnierzy jest utopią. Żadne środki techniczne nie będą działać same. Po wszystkie czasy toczyć wojnę i wykonywać jej znojne dzieło - będzie żołnierz.<br>Szczególne w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego