Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Focus.Poznać i zrozumieć świat
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
Czułe spojrzenia, uśmiechy i żarty są zakazane. Aby być blisko, mąż i żona na Wyspach Trobrianda, o których mowa, udają się na miłosne wyprawy w głąb lasu. Spragnieni pieszczoty namiętnie odgryzają sobie rzęsy. Pocałunków nie znają.
Postępują zupełnie inaczej niż np. Europejczycy, którzy ze swoimi uczuciami obnoszą się bez skrępowania. Publicznie się przytulają, całują, a nawet pieszczą... Bywa, że są tej samej płci. Jeśli nie przekraczają granic dobrego smaku, ich czułości nikt się nie dziwi, nie potępia jej ani tym bardziej nie zakazuje. Co najwyżej zazdrości.
Zachowanie pierwszej pary jest dla niej zupełnie normalne, ale szokujące dla drugiej. I odwrotnie. Swoich
Czułe spojrzenia, uśmiechy i żarty są zakazane. Aby być blisko, mąż i żona na Wyspach Trobrianda, o których mowa, udają się na miłosne wyprawy w głąb lasu. Spragnieni pieszczoty namiętnie odgryzają sobie rzęsy. Pocałunków nie znają. <br>Postępują zupełnie inaczej niż np. Europejczycy, którzy ze swoimi uczuciami obnoszą się bez skrępowania. Publicznie się przytulają, całują, a nawet pieszczą... Bywa, że są tej samej płci. Jeśli nie przekraczają granic dobrego smaku, ich czułości nikt się nie dziwi, nie potępia jej ani tym bardziej nie zakazuje. Co najwyżej zazdrości.<br>Zachowanie pierwszej pary jest dla niej zupełnie normalne, ale szokujące dla drugiej. I odwrotnie. Swoich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego