Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy ochrony środowiska
Rok: 2004
wypowiedzi dla Chińskiego Dziennika, 9 marca 2001
Chińskie władze oficjalnie głoszą, że wierzenia Tybetańczyków są przeszkodą dla rozwoju kraju, uznając praktyki buddyjskie za "zacofane" i pełne "przesądów".
Dla ChRL kultura i religia mniejszości narodowych stanowi "problem", który należy "rozwiązać". Pekin od lat uważa, że rozwój gospodarczy zlikwiduje "etniczną odrębność".

TRASA QINGHAI - TYBET
W czerwcu 2001 Chiny przystąpiły do budowy linii kolejowej, która połączy Lhasaę z innymi prowincjami ChRL.
Cztery miesiące wcześniej partyjny Dziennik Ludowy donosił, że robotnicy wiejscy, znęceni możliwością znalezieni pracy przy budowie kolei, "ustawiają się w kolejkach" po bilety do Tybetu na dworcu autobusowym w Czengdu.
Budowa kolei spotęgowała
wypowiedzi dla Chińskiego Dziennika, 9 marca 2001<br>Chińskie władze oficjalnie głoszą, że wierzenia Tybetańczyków są przeszkodą dla rozwoju kraju, uznając praktyki buddyjskie za "zacofane" i pełne "przesądów".<br>Dla ChRL kultura i religia mniejszości narodowych stanowi "problem", który należy "rozwiązać". Pekin od lat uważa, że rozwój gospodarczy zlikwiduje "etniczną odrębność".<br><br>&lt;tit&gt;TRASA QINGHAI - TYBET&lt;/&gt;<br>W czerwcu 2001 Chiny przystąpiły do budowy linii kolejowej, która połączy Lhasaę z innymi prowincjami ChRL.<br>Cztery miesiące wcześniej partyjny Dziennik Ludowy donosił, że robotnicy wiejscy, znęceni możliwością znalezieni pracy przy budowie kolei, "ustawiają się w kolejkach" po bilety do Tybetu na dworcu autobusowym w Czengdu.<br>Budowa kolei spotęgowała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego