Typ tekstu: Książka
Autor: Komor Michał
Tytuł: Euromarketing. Strategie marketingowe przedsiębiorstw na eurorynku
Rok: 2000
obowiązujące i przygotowywane dyrektywy przedstawia tabl. 28.

Europejskie nagrody jakości

Oprócz rozwoju procesu normalizacji wyrobów, od lat osiemdziesiątych w Europie Zachodniej rozwija się ruch promujący jakość. Najważniejsze organizacje zajmujące się tymi zagadnieniami to Europejska Organizacja Jakości (The European Organization for Quality) i Europejska Fundacja Zarządzania Jakością (The European Foundation for Quality Management).
Od 1992 r. te dwie organizacje przyznają wspólnie Europejską Nagrodę Jakości. Mogą ją uzyskać przedsiębiorstwa zarejestrowane i działające we Wspólnocie Europejskiej, które wykazały się największymi sukcesami w stosowaniu kompleksowego zarządzania przez jakość. Kryteria uzyskania tej nagrody przedstawia tabl.29.
Jak wynika z tablicy prezentującej kryteria przyznawania Europejskiej Nagrody Jakości
obowiązujące i przygotowywane dyrektywy przedstawia tabl. 28.<br><br>&lt;tit&gt;Europejskie nagrody jakości&lt;/&gt;<br><br>Oprócz rozwoju procesu normalizacji wyrobów, od lat osiemdziesiątych w Europie Zachodniej rozwija się ruch promujący jakość. Najważniejsze organizacje zajmujące się tymi zagadnieniami to Europejska Organizacja Jakości (The European Organization for Quality) i Europejska Fundacja Zarządzania Jakością (The European Foundation for Quality Management).<br>Od 1992 r. te dwie organizacje przyznają wspólnie Europejską Nagrodę Jakości. Mogą ją uzyskać przedsiębiorstwa zarejestrowane i działające we Wspólnocie Europejskiej, które wykazały się największymi sukcesami w stosowaniu kompleksowego zarządzania przez jakość. Kryteria uzyskania tej nagrody przedstawia tabl.29.<br>Jak wynika z tablicy prezentującej kryteria przyznawania Europejskiej Nagrody Jakości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego