Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 19
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
okazała się śmiertelna. Badania wykazały, że zabójca miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Nie wiadomo, czy zmarła też pozostawała pod jego wpływem przed śmiercią. Wykażą to dopiero badania przeprowadzone w Krakowie. Sprawca został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia, albo nawet dożywocie.
(aza)Rabatowi złodzieje

W ostatnim czasie nasiliły się kradzieże kwiatów i iglaków z miejskich rabat. Giną nie tylko sadzonki. Ktoś wyciął w pień tulipany przy ulicy Kościuszki, pamiątkową jodłę, która zdobiła papieski ołtarz i cenny dławisz okrągłolistny.
Pracownicy wydziału ochrony środowiska są bezsilni. Jeżeli "miłośnicy" miejskiej zieleni nie zostaną złapani na gorącym
okazała się śmiertelna. Badania wykazały, że zabójca miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Nie wiadomo, czy zmarła też pozostawała pod jego wpływem przed śmiercią. Wykażą to dopiero badania przeprowadzone w Krakowie. Sprawca został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia, albo nawet dożywocie.<br>&lt;au&gt;(aza)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rabatowi złodzieje&lt;/tit&gt;<br><br>W ostatnim czasie nasiliły się kradzieże kwiatów i iglaków z miejskich rabat. Giną nie tylko sadzonki. Ktoś wyciął w pień tulipany przy ulicy Kościuszki, pamiątkową jodłę, która zdobiła papieski ołtarz i cenny dławisz okrągłolistny.<br>Pracownicy wydziału ochrony środowiska są bezsilni. Jeżeli "miłośnicy" miejskiej zieleni nie zostaną złapani na gorącym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego