Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
by usunął mówcę z sali. W następstwie tego Młynarski posłał mu sekundantów i obaj panowie spotkali się gdzieś w okolicach Warszawy (pewnie w Lasku Bielańskim, tradycyjnym miejscu takich porachunków). Wymieniono bezskutecznie strzały z pistoletów i przeciwnicy pogodzili się przez podanie rąk.

Podobny przebieg i epilog miał pojedynek między posłem Władysławem Rabskim a byłym wojewodą poleskim, Stanisławem Downarowiczem. Rabski, cięty publicysta, ostro zaatakował na łamach "Kuriera Warszawskiego" Downarowicza "za tchórzowskie zachowanie się podczas napadu sowbandytów na pociąg pod Łunińcem", za co ów zażądał satysfakcji honorowej. Dodatkowego smaczku sprawie dodawał fakt, że prokurator Kazimierz Rudnicki był arbitrem i zaopiniował, że przepis kodeksu Boziewicza
by usunął mówcę z sali. W następstwie tego Młynarski posłał mu sekundantów i obaj panowie spotkali się gdzieś w okolicach Warszawy (pewnie w Lasku Bielańskim, tradycyjnym miejscu takich porachunków). Wymieniono bezskutecznie strzały z pistoletów i przeciwnicy pogodzili się przez podanie rąk.<br><br>Podobny przebieg i epilog miał pojedynek między posłem Władysławem Rabskim a byłym wojewodą poleskim, Stanisławem Downarowiczem. Rabski, cięty publicysta, ostro zaatakował na łamach "Kuriera Warszawskiego" Downarowicza &lt;q&gt;"za tchórzowskie zachowanie się podczas napadu &lt;orig&gt;sowbandytów&lt;/&gt; na pociąg pod Łunińcem"&lt;/&gt;, za co ów zażądał satysfakcji honorowej. Dodatkowego smaczku sprawie dodawał fakt, że prokurator Kazimierz Rudnicki był arbitrem i zaopiniował, że przepis kodeksu Boziewicza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!