Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ABC Nowiny Codzienne
Nr: 133
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1935
których odczytywane jest orędzie p. Prezydenta R. P. Wysyłane są liczne depesze kondolencyjne do p. marsz. Piłsudskiej i do p. premjera.
W Płocku kurja biskupia zarządziła w dniu wczorajszym bicie w dzwony w dzwony w miejscowych świątyniach.
W Mińsku Maz. odbyło się uroczyste nabożeństwo, w którem wziął udział miejscowy garnizon. Rada miejska i wydział powiatowy uchwaliły dwa stypendja im. Marsz. Piłsudskiego dla najbiedniejszych uczniów.
W Wilnie w kościołach wszystkich wyznań odbyły się nabożeństwa żałobne. Do dźwięków dzwonów kościelnych przyłączyły się syreny fabryczne na terenie całego Wilna.
Przy dźwiękach grobu Zygmunta
W Krakowie o g. 9 rano przy dźwiękach wszystkich dzwonów krakowskich, nad
których odczytywane jest orędzie p. Prezydenta R. P. Wysyłane są liczne depesze kondolencyjne do p. marsz. Piłsudskiej i do p. premjera.<br>W Płocku kurja biskupia zarządziła w dniu wczorajszym bicie w dzwony w dzwony w miejscowych świątyniach.<br>W Mińsku Maz. odbyło się uroczyste nabożeństwo, w którem wziął udział miejscowy garnizon. Rada miejska i wydział powiatowy uchwaliły dwa stypendja im. Marsz. Piłsudskiego dla najbiedniejszych uczniów.<br>W Wilnie w kościołach wszystkich wyznań odbyły się nabożeństwa żałobne. Do dźwięków dzwonów kościelnych przyłączyły się syreny fabryczne na terenie całego Wilna.<br>&lt;tit&gt;Przy dźwiękach grobu Zygmunta&lt;/&gt;<br>W Krakowie o g. 9 rano przy dźwiękach wszystkich dzwonów krakowskich, nad
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego